علي اصغر لطيفي           

نام پدر : غلامرضا محل شهادت : طلائيه

تاریخ تولد : 30/6/1345     تاریخ شهادت : 4/2/1365

 

سلام بر حماسه‌سازان هميشه جاويد روحانيت كه رساله‌ي علميه و عمليه خود را به دم شهادت و مركب خون نوشتند. امام خميني! چه خوش سرودي حماسه‌ي عشق مولايت را. اي غنچه‌ي نوشكفته‌ي باغ شهادت! كدامين عطر، خبر شهادت حسين(ع) و علي اكبرش را به تو رساند، كه اينچنين بي‌قرار، در راه پدر قدم گذاشتي، با او پيمان وفاداري بستي و شهد شيرين شهادت را نوشيدي. تو با شهادت خود به همگان ثابت كردي كه بهشت را به بها مي‌دهند نه بهانه. اي پاك باخته كوي اسلام، كوي خاكيان در فراقت چه سرد است! به ياد مي‌آوريم، آن روزي كه طلبه‌ي شهيد علي اصغر لطيفي سال 1345 پاي در كوي عشقان نهاد و زندگي سراسر مبارزه‌ي خود را آغاز نمود. اين بزرگوار همزمان با تحصيلاتش، جهت درك و معرفت بيشتر وارد عرصه‌ي روحانيت شد. و تحصيلات ديني‌اش را در حوزه‌ي علميه‌ي شهرهاي: گنبد، گرگان و سپس قم سپري نمود. اما پس از مدتي كوي عاشقان او را طلبيد و به فرمان رهبرش لبيك گفت. او پس از گذراندن دوره‌هاي تكميلي نظامي، تحت عنوان روحاني رزمي –تبليغي به سوي جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل شتافت و كنج خلوت خويش را رها كرد و ميدان جهاد و مبارزه را انتخاب نمود.

آري، چه انتخاب نيكويي! كوي عرفان و معرفت!... ، و در نهايت ديدار حق، كه سرآغاز آن يوم الله 4/2/1365 در منطقه «جزيزه مجنون».

فرازهايي از وصيت‌نامه شهيد:

مسلماني فقط به زبان نيست، بلكه بايد در عمل هم نشان بدهيم.

تنها چيزي كه بايد حفظ كرد، اسلام است كه تمام هستي ما براي احياي آن مي‌باشد.

ما به حق هر چه داريم از شهداي اسلام داريم، از فداكاري و ايثار كردن خونشان داريم؛ آنهايي كه براي احيا و بقاء اسلام حقيقي جنگيدند و جان خود را كه از مهمترين چيزها براي هر موجود بود، در طبق اخلاص نهادند، آنان كه جزو گردان واقعي حسين(ع) روحي له الفدا بودند.

اي رهبر عزيزمان، خورشيد پر نور جماران، اي اميد مستضعفان جهان، اگر آن روز حسين عزيز سرور آزادگان جهان راه افتاد و هفتاد و دو تن لبيك گفتند و در بين آنها مسلمانهايي يافت مي‌شدند كه حضرت زينب(س) به حسين عزيز در مورد يارانش فرمود: حسين جان، تو چگونه مي‌خواهي با اينگونه ياران به جنگ بروي. حسين با كمال اطمينان فرمود: اينان در مقابل مرگ همچون شخصي هستند كه سينه خود را جلو آورده و دست خود را بر كمر گذاشته است كه مرگ از آنها مي‌هراسد. اما اي آيت حق، بنگر به جبهه و شهرهاي مقاوم، كه چگونه اين امت فداكار به نداي رهبرشان كه نداي اسلام است، لبيك مي‌گويند.

اي امت حزب الله، اگر در آن روز حسين با عده معدودي از اشرار مبارزه مي‌كرد و اگر آن خونخواران با آن عده معدود مي‌خواستند اسلام را به فراموشي بسپارند ولي امروز قابيل، فرعون، ابرهه، ابوجهل، ابولهب و يزيد همگي در قالب دو قطب استكباري شرق و غرب و با همكاري صهيونيسم جهاني به عنوان مثلث شوم جهانخواري به جان اسلام افتادند.

آري، تجاوز را آغاز كردند؛ همه آنان نه با شيعه مخالفند نه با عجم، بلكه تنها هدفي كه دارند، نابودي هدف ماست كه همان اسلام است و حال بايد بدانيد كه وظيفه ما چيست.

اضافه کردن نظر

رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در ارائه نظرات الزامی است


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

تصاویر برگزیده

بدون تصویر

لینک های مفید

 

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

 

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی