مهدي شاطري    

نام پدر : محمد علي         محل شهادت : شلمچه

تاریخ تولد : 1/10/1344     تاریخ شهادت : 20/10/1365

 

زندگينامه:

 

شهيد مهدي شاكري سال 1344 در روز عيد سعيد فطر، ديده به جهان گشود. در سن دو سالگي، پدر عزيزش را از دست داد و تحت حمايت و تربيت مادري شجاع و با ايمان، قرار گرفت. وي از همان كودكي، عاشق و دلسوختهي اهل بيت عصمت و طهارت بود و به همين دليل در مهديه‌ي صاحب الزمان(عج) محلهي خودش، خالصانه خدمت ميكرد. او دو برادر داشت، كه از خودش بزرگتر بودند. آنها نيز در زمينهي پخش اعلاميهها و نوارهاي امام(ره)، با انقلابيون همكاري مي‌كردند. و همين امر زمينهي آشنايي شهيد را با انقلاب فراهم مينمود و مبارزات خود را آغاز كرد. اين فعاليتهاي مخفي از چشم ساواك دور نميماند و شهيد شاطري به همراه دو برادر بزرگوارش دستگير و به مدت دو روز بازداشت ميشود. ولي از آنجايي كه مدركي از آنها بدست نياوردند، آزادشان كردند.

پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، به تحصيلات خود ادامه داد تا اينكه جنگ تحميلي عليه ايران شروع شد. در اين زمان وي در سال دوم دبيرستان تحصيل ميكرد كه يكي از دوستانش به نام «مجيد زماني» به شهادت ميرسد و همين امر انگيزه او را، براي حضور در جبهههاي نبرد افزود و پس از مدتي با كسب اجازه و رضايت مادر بزرگوارش، به آرزوي ديرينه خود كه حضور در جبهه بود، رسيد.

وي به همراه گروه ديگري از رزمندگان دلاور به جبهه اعزام شد، تا اينكه در عمليات «رمضان»، مورد اصابت گلولهاي دشمن قرار گرفت و مجروح شد. پس از بهبودي، مجدداً به جبهه اعزام ميشود، در حاليكه سنگر علم و تحصيل و تحصيل را هم رها نمي‌كند.

پس از اخذ ديپلم، در حوزهي علميهي شاهرود، تحصيلات علوم ديني را آغاز كرد و پس از گذشت 4 ماه به حوزه‌ي علميه‌ي «امام جعفر صادق(ع)» در شهر گنبد كاووس عزيمت نمود، اما هرگز جبهه را هم رها نكرد.

پس از گذشت 2 سال به مدرسهي «نواب صفوي» در مشهد منتقل شد و مدت دو سال در آنجا به تحصيل پرداخت و رداي مقدس روحانيت را هم بر تن كرد.

وي آخرين بار، جهت تبليغات به جبهه اعزام شد، سرانجام در تاريخ 4/12/73، در عمليات «كربلاي 5» و منطقه «شلمچه» به شهادت رسيد، اما پيكر مطهرش مفقود گرديد تا اينكه در روز بيست و سوم ماه رمضان شناسايي شده و به خانوادهي عزيزشان تحويل داده شد.

اضافه کردن نظر

رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در ارائه نظرات الزامی است


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

تصاویر برگزیده

بدون تصویر

لینک های مفید

 

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

 

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی