انتشار فصلنامه سیاسی فرهنگی رحیق حوزه علمیه منتظریه شهرستان گنبد کاووس

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه منتظریه گنبد کاووس/ هفتمین شماره از نشریه سیاسی فرهنگی رحیق حوزه علمیه منتظریه عج زمستان 96 منتشر گردید.
جهت دریافت نسخه دیجیتال به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه منتظریه گنبد کاووس ، حجت الاسلام والمسلمین فرامرزی با عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول  و ربیع الثانی  و همچنین فرا رسیدن روز بصیرت و حمایت از ولایت و  ایام الله دهه مبارکه فجر و ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) ایام رهائی مردم بزرگ ایران از ظلم و ستم سلسله پادشاهی خاندان پهلوی .

يک نشریه زماني مي‌تواند جايگاه مناسبي در جامعه علمي کسب کند که، دغدغه‌ي مخاطبانش را مد نظر قرار دهد. اگر با توجه به نياز مخاطبانش گام برندارد و نياز‌هاي آنان را مورد سنجش قرار ندهد، طبيعتاً از موفقيت هم سهمي نخواهد داشت.

بر این اساس و با عنایت به مصادف شدن ین شماره از نشریه رحیق با دهه مبارکه فجر ، نکته ای در این راستا ارائه می گردد و آ اینکه نبودن فضای ازادی بیان در زمان رژیم ستم شاهی پهلوی و وجود  جو سنگینی و خفقان کامل بر عرصه اجتماع و در مقابل وجود آزادی و استقلال پس از انقلاب ما را به این ادیشه رهنمون می کند که آزادی بیان استقلال  چه نعمت بزرگ الهی است که خداوند متعال به ملت ایران ارزانی فرموده و در سایه چنین ازادی هر انسانی می تواند  استعداد های خود را شکوفا نماید.

    این نعمت بزرگ در طول تاریخ پیوسته از سوی ستمگران مورد تهدید قرار گرفته ، و هستی انسان ها را به خطر انداخته است و با کمال تاسف در عصر ما که مواجه هستیم با زورگویانی همچون شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار  و روباه مکاری چون انگلیس  و رژیم کودک کش و غاصب اسرائیل  بیشتر از گذشته جریان دارد و مانع گسترش این فضای بیداری انقلاب اسلامی در سر تاسر جهان هستی شده است .

    ادیان الهی ، پیامبران اسمانی با اهداف نجات بخش انسانی ، در برابر ستمگران ، ستم زدایی نموده و توده های مردم را به مبارزه و تقابل با استثمارگران و جفاکاران دعوت کرده ، تا تمام مردم بتوانند با (ازادی عقیده و گفتار خود ) در سخت ترین شرایط از حقوق و حریم خود دفاع نمایند و از این  جهت حضرت امام خمینی (ره) با آن شرایط زمان خودش و زیر فشار های رژیم سفاک پهلوی با انان مبارزه کرد و سرانجام به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران منتهی شد و زورگویان زمان ما از نشر این انقلاب وحشت کرده و جلوی نشر و گسترش آن را می خواهند بگیرند که به فضل الهی و عنایت ویژه حضرت ولی عصر(عج) نخواهند توانست و مردم مسلمان و سرتاسر این هستی به حقوق خود که همان آزادی عقیده و رسیدن به آرمان های خود خواهد بود می رسند .

     معاون پژوهش مدرسه علمیه منتظریه(عج)  با اشاره به پخش و انتشار اين فصلنامه اظهار داشت: به لطف خدا معاونت پژوهش با برنامه‌ريزهاي انجام شده و با مجوزی که این اختیار را دارد این نشریه در غیر موارد حوزوی هم انتشار یابد و به عنوان اولین مدرسه در استان گلستان که مجوز چاپ و نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد ، سومین شماره فصلنامه رحیق  را با سرعت قابل قبول و به مدت يک هفته به بيش از 150 مرکز علمي و اشخاص حقيقي و حقوقي رسانده است.

 حجت الاسلام و المسلمين فرامرزی در انتها، با اشاره به موضوعات شماره بعدي فصلنامه ابراز داشت: براي شماره چهارم  فصلنامه موضوعات پيشنهادي به نويسندگان ابلاغ شده و در تلاش هستيم که شماره چهارم  فصلنامه رحیق را به دليل مقارنت با میلاد سراسر نور حضرت ولی عصر(عج) و  ماه مبارک رمضان با محوريت اخلاق مهدوی ، تربيت قرآنی  منتشر کنيم و از مقالات اساتيد و پژوهشگران محترم استقبال مي‌کنيم

 

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

تصاویر برگزیده

بدون تصویر

لینک های مفید

 

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

 

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی