به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه منتظریه گنبد کاووس ، حجت الاسلام والمسلمین فرامرزی با عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول  و ربیع الثانی  و همچنین فرا رسیدن روز بصیرت و حمایت از ولایت و  ایام الله دهه مبارکه فجر و ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) ایام رهائی مردم بزرگ ایران از ظلم و ستم سلسله پادشاهی خاندان پهلوی .

يک نشریه زماني مي‌تواند جايگاه مناسبي در جامعه علمي کسب کند که، دغدغه‌ي مخاطبانش را مد نظر قرار دهد. اگر با توجه به نياز مخاطبانش گام برندارد و نياز‌هاي آنان را مورد سنجش قرار ندهد، طبيعتاً از موفقيت هم سهمي نخواهد داشت.

بر این اساس و با عنایت به مصادف شدن ین شماره از نشریه رحیق با دهه مبارکه فجر ، نکته ای در این راستا ارائه می گردد و آ اینکه نبودن فضای ازادی بیان در زمان رژیم ستم شاهی پهلوی و وجود  جو سنگینی و خفقان کامل بر عرصه اجتماع و در مقابل وجود آزادی و استقلال پس از انقلاب ما را به این ادیشه رهنمون می کند که آزادی بیان استقلال  چه نعمت بزرگ الهی است که خداوند متعال به ملت ایران ارزانی فرموده و در سایه چنین ازادی هر انسانی می تواند  استعداد های خود را شکوفا نماید.

    این نعمت بزرگ در طول تاریخ پیوسته از سوی ستمگران مورد تهدید قرار گرفته ، و هستی انسان ها را به خطر انداخته است و با کمال تاسف در عصر ما که مواجه هستیم با زورگویانی همچون شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار  و روباه مکاری چون انگلیس  و رژیم کودک کش و غاصب اسرائیل  بیشتر از گذشته جریان دارد و مانع گسترش این فضای بیداری انقلاب اسلامی در سر تاسر جهان هستی شده است .

    ادیان الهی ، پیامبران اسمانی با اهداف نجات بخش انسانی ، در برابر ستمگران ، ستم زدایی نموده و توده های مردم را به مبارزه و تقابل با استثمارگران و جفاکاران دعوت کرده ، تا تمام مردم بتوانند با (ازادی عقیده و گفتار خود ) در سخت ترین شرایط از حقوق و حریم خود دفاع نمایند و از این  جهت حضرت امام خمینی (ره) با آن شرایط زمان خودش و زیر فشار های رژیم سفاک پهلوی با انان مبارزه کرد و سرانجام به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران منتهی شد و زورگویان زمان ما از نشر این انقلاب وحشت کرده و جلوی نشر و گسترش آن را می خواهند بگیرند که به فضل الهی و عنایت ویژه حضرت ولی عصر(عج) نخواهند توانست و مردم مسلمان و سرتاسر این هستی به حقوق خود که همان آزادی عقیده و رسیدن به آرمان های خود خواهد بود می رسند .

     معاون پژوهش مدرسه علمیه منتظریه(عج)  با اشاره به پخش و انتشار اين فصلنامه اظهار داشت: به لطف خدا معاونت پژوهش با برنامه‌ريزهاي انجام شده و با مجوزی که این اختیار را دارد این نشریه در غیر موارد حوزوی هم انتشار یابد و به عنوان اولین مدرسه در استان گلستان که مجوز چاپ و نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد ، سومین شماره فصلنامه رحیق  را با سرعت قابل قبول و به مدت يک هفته به بيش از 150 مرکز علمي و اشخاص حقيقي و حقوقي رسانده است.

 حجت الاسلام و المسلمين فرامرزی در انتها، با اشاره به موضوعات شماره بعدي فصلنامه ابراز داشت: براي شماره چهارم  فصلنامه موضوعات پيشنهادي به نويسندگان ابلاغ شده و در تلاش هستيم که شماره چهارم  فصلنامه رحیق را به دليل مقارنت با میلاد سراسر نور حضرت ولی عصر(عج) و  ماه مبارک رمضان با محوريت اخلاق مهدوی ، تربيت قرآنی  منتشر کنيم و از مقالات اساتيد و پژوهشگران محترم استقبال مي‌کنيم

 

حدیث

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

تصاویر برگزیده

بدون تصویر

لینک های مفید

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی